Fern - darbo kėdė iš ateities

2019 08 11

Susipažinus su Fern technologijomis supranti, kad tai darbo kėdė, kuri apie taisyklingą, komfortišką ir sveiką sėdėjimą “žino” viską ir turi visus atsakymus, dar nespėjus užduoti klausimo.

Darbo pasaulyje vis labiau įsigali sveikos gyvensenos filosofija. Vis daugiau žmonių supranta, jog savo darbo vietoje jie praleidžia apie trečdalį savo darbingo gyvenimo, todėl vis drąsiau trina ribas tarp darbo ir asmeninio laiko, renkasi tokią darbinę aplinką, kuri būtų jam komfortiška, užtikrintų gerą fizinę ir emocinę savijautą.

 

 

Ergonomikos ekspertai savo ruožtu įvardina bent kelias pagrindines priežastis, kodėl kompanijos turėtų investuoti į kokybišką ir sveiką darbo aplinką: tai gera darbuotojų fizinė ir emocinė sveikata, mažesnės išlaidos dėl jų sveikatos sutrikimų, aukštesnis produktyvumas ir didesnis įsitraukimas.

Kaip svarbu sukurti ergonomišką darbo aplinką rodo ir JAV atlikti tyrimai – produktyviai dirbančiais, įsitraukiančiais į darbą save laiko vos 33 proc. apklaustų amerikiečių, o dėl sumažėjusio darbuotojų produktyvumo, sveikatos sutrikimų kompanijos šioje šalyje kasmet patiria 450-550 milijardus dolerių nuostolių.

Šiuolaikinis ergonomiškas biuras – tai darni skirtingų elementų visuma, pradedant biuro išplanavimu, apšvietimu, baigiant darbo procesų organizavimu ir harmoningų santykių tarp darbuotojų kūrimo strategijomis. Tačiau paradoksalu, jog ko gero svarbiausiam ergonomiškos darbo vietos elementui dažnai pritrūksta ir tinkamo dėmesio, ir investicijų. Ir tai – darbo kėdė.

Ar išties nuo darbo kėdės priklauso tiek daug? Antropologai tvirtina, kad žmogui evoliuciniu požiūriu geriausia stovėti, vaikščioti, bėgioti ar net gulėti. Ir nors sėdėjimas laikomas viena nenatūraliausių padėčių kūnui, šiuolaikinis žmogus būtent sėdėdamas praleidžia apie 80-85 proc. savo darbo laiko. Gydytojai jau skambina pavojaus varpais, nes kasdienis netaisyklingas sėdėjimas tampa viena pagrindinių įvairiausių chroniškų ligų, tokių kaip antsvoris, širdies, nugaros, kaklo, klubų ligos ir skausmai, taip pat krentančio produktyvumo, blogėjančios emocinės savijautos atsiradimo priežastimi. Netgi pasigirsta įspėjimų, jog ilgo, netaisyklingo sėdėjimo padaromos žalos jau tinkamai nekompensuoja reguliarus sportavimas ar judėjimas po darbo.

Darbo kėdė yra arčiausiai darbuotojo, sėdėdamas jis ir praleidžia didžiąją darbo laiko dalį, bet ar įmanoma sukurti kėdę, kuri būtų maksimaliai pritaikyta kiekvieno žmogaus kūno sandarai, jo sėdėjimo įpročiams, juk individualumas  yra esminė ergonomiško sėdėjimo sąlyga? Į šį klausimą JAV kompanija „Haworth“ atsakymą turi. Tai darbo kėdė „Fern“.


Dizainas

„Fern“ nepanaši į daugumą tipiškai atrodančių biuro kėdžių, ir tai didžiulis „Haworth Design Studio“ ir vokiečių dizaino studijos „ITO Design“ nuopelnas. Šis baldas skirtas lanksčiai, dinamiškai ir kūrybingai darbo erdvei, o sėdėdami darbuotojai gali susitelkti ir atlikti įvairiapusiškas užduotis. Baldo dizainas – solidus, o tuo pačiu – ir elegantiškas, todėl „Fern“ pritaps ir vadovo kabinete, ir namų biure.


Technologijos

Kompanija per dvylika metų bendradarbiaudama su Šiaurės Mičigano universiteto mokslininkais sukaupė ir išanalizavo milžinišką kiekį informacijos apie žmonių sėdėjimą, daromas klaidas, dėl kurių kūnas patiria žalingą poveikį, kyla didžiausias diskomfortas, galiausiai tampa sveikatos sutrikimų priežastimis. Kompanijos dizaino ir ergonomikos ekspertams kartu su technologais rimtu iššūkiu tapo užduotis pagal turimą informaciją sukurti sklandžiai ir efektyviai veikiančius kėdės mechanizmus, atrasti dizaino sprendimus, kurie užtikrintų komfortišką ir ergonomišką sėdėjimą.

Iškalbingas faktas, kad į „Fern“ įdiegta net 16 unikalių patentuotų technologinių sprendimų.

 

Rezultate - jausmas tiesiog neįtikėtinas – baldas tarsi atgyja intuityviai reaguodamas net į menkiausią sėdinčiojo judesį.  

 

 

 

 

Šį pojūtį pirmiausia sukelia skiriamasis šios kėdės bruožas – charakteringo dizaino ir inovatyvios patentuotos technologijos Wave Suspension™ trijų sluoksnių atlošas. Savo išvaizda jis išties primena paparčio lapą, tačiau pirmiausia – tai tikras iki mažiausio smulkmenų kruopščiai apgalvotas dizaino, technologijų, inovatyvių medžiagų ir ergonomikos kūrinys. Dėl specialios tinklinės konstrukcijos atlošas būna pilnai prigludęs, neleidžia stuburui iškrypti. Tuo pačiu palaiko nugaros raumenis, nenuvargina jų nepriklausomai nuo sėdėjimo pozicijos ar judesių.

Bet žinoma, tai ne vienintelis šio ergonomikos šedevro privalumas. Specialūs tarpusavyje sinchronizuoti kėdės mechanizmai fiksuoja kelias skirtingas ergonomiškas sėdėjimo pozicijas. Visose pozicijose išlaikomi esminiai ergonomiško sėdėjimo principai – tiesus stuburas, nevarginami nugaros raumenys, tolygiai paskirstomos kūno svorio apkrovos. „Fern“ sėdimoji dalis turi ir pneumatinį aukščio reguliatorių, kelias skirtingas sėdimosios dalies aukščio bei gylio padėtis, 4D porankius – tai pagrindiniai kėdės elementai, kuriuos galima itin preciziškai sureguliuoti pagal kiekvieno žmogaus ūgį ir sudėjimą. O toliau sveiku ir komfortišku sėdėjimu pradeda rūpintis „Fern“.

 

 

Susipažinus su Fern technologijomis supranti, kad ši darbo kėdė apie taisyklingą, komfortišką ir sveiką sėdėjimą “žino” viską ir turi visus atsakymus, dar nespėjus užduoti klausimo.


 


Valdymas

Lietuvoje atliktos darbuotojų apklausos rodo, kad tik trečdalis žino, į ką reiktų atkreipti dėmesį norint tinkamai susireguliuoti ergonomišką kėdę. Ir nors „Fern“ dėl įdiegtų technologinių sprendimų ir inovacijų atrodo lyg atkeliavusi iš ateities, šios darbo kėdės valdymas ir reguliavimas itin patogus ir paprastas. 

 

Fern



 

NUORODOS:

"United States Ergonomics" atlikta Fern ergonomikos ekspertizės ataskaita 

Fern katalogas

Bukletas: "Fern - teigiama įtaka darbuotojų įsitraukimui" 

Kita gaminio dokumentacija gamintojo puslapyje: