Continental gamyklos Kaune biuro ir reprezentacinės erdvės

Autoriai: Arch. Justina Narauskienė, „stART studio“

Projektas: Continental gamyklos Kaune biuro ir reprezentacinės erdvės
Projektas: „Verslo erdvių interjeras atspindi itin aukštą kompanijos "Continental" dėmesingumą kiekvieno iš darbuotojų darbo ir poilsio aplinkai.“ – pasakoja „LT Project“ projektų vadovė Giedrė Katinienė.
Projekto apimtis: darbo baldai, biuro ir restorano erdvių standartiniai ir nestandartiniai baldai, akustiniai sprendimai, dekoratyvinis apšvietimas
Fotografas: Norbert Tukaj
Metai: 2020
img

Visoms darbo vietoms pasirinktos JAV gamintojo „Haworth“ aukščiausios kokybės ergonomiškos kėdės ir patogiai elektra reguliuojamo aukščio stalai. Mums žinoma, kad ergonomiška darbo aplinka ženkliai įtakoja ne tik darbuotojo savijautą darbo metu, bet daro įtaką jo sveikatai ateityje. Continental sprendimas pasirinkti aukščiausio ergonomikos lygio baldus rodo didelę kompanijos atsakomybę ir rūpestį kompanijos darbuotojų savijauta ir sveikata. Kėdžių ergonomikos savybes patvirtina sertifikatai.

Interjero struktūra paremta „activity base“ principu – kai skirtingoms užduotims atlikti pasirenkamos skirtingos erdvės, tad šiame biure išsidėste „focus work“ – susikaupimo reikalaujančiam darbui skirtos erdvės, pasitarimų kambariai, įvairios komandiniam darbui ir poilsiui skirtos erdvės. Kūrybiškam komandiniam darbui skirtos erdvės gali būti lengvai transformuojamos atitinkamai vykdomai užduočiai.

pr-img

Ypatingas iššūkis buvo derinti spalvas, formas ir pritaikyti akustiką labai didelėje multifunkcinėje restorano erdvėje. Skirtingos zonos labai gražiai savitai atsiskleidžia per skirtingas detales (japonų dizaino inspiruoti šviestuvai kavos ir arbatos zonoje arba prašmatnūs atmosferiniai suomiški šviestuvai ir kilimai „fine dining“ zonoje), tačiau jungtys apgalvotos ir subalansuotos, todėl eidamas iš vienos erdvės į kitą junti harmoningą kitimą.

Grafika interjere atlieka ne tik funkciją, bet pasitarnauja ir identiteto stiprinimui. Štai posėdžių erdvių stiklinių pertvarų ženklinimui pasirinkta šriftų grafika užrašant keturias kompanijos puoselėjamas vertybes skirtingomis kalbomis. Skirtingos kalbos, kaip ir pasitarimų erdvių pavadinimai, pasakoja apie kompanijos veiklos geografiją. Arba pasitarimų erdvės akustika – stilizuotas mikroschemos ornamentas, taip pat prisideda prie kompanijos identiteto stiprinimo.

pr-img