Stadionų kėdės – atskiras inovacijų sektorius

2023 09 08

Kiekvieną kartą įsigiję bilietą į didesnį sporto ar pramogų renginį, gauname patvirtinimą, jog mums skirta X eilėje esanti Y vieta. Lakoniška bilieto informacija suteikia dalyvavimo garantiją ir jos visiškai pakanka, jog su nekantrumu lauktume artėjančios pramogos. Tačiau tikroji tiesa apie įsigytą vietą neretai paaiškėja tik renginiui jau gerokai įsibėgėjus. Kokia ji?

Žymiausių pasaulio stadionų įrengimu besirūpinanti kompanija iš Nyderlandų regis žino visas geriausių vietų įrengimo paslaptis. Jų sukurta ir ištobulinta kėdžių sistema The BOX Seat atliepia daugialypius skirtingų stadionų, arenų ar estradų bei jų lankytojų poreikius, o svarbiausia – visuomet garantuoja komfortišką laiką kėdėje, kad ir kokios vietos koordinatės bebūtų.

Įdomu, jog istoriškai pasostė (liet. k. the box seat – pasostė) buvo vadinamas karietos vadeliotojo suolelis. Įtaisytas pakankamai aukštai jis leisdavo kinkinio vairuotojui gerai matyti kelią ir iš anksto nukreipti arklius tinkama linkme. Šiuolaikiniame kontekste, kiekvienas iš tūkstantinės minios svečių privalo mėgautis tuo pačiu, niekieno neblokuojamu vaizdu, savarankiškai valdyti asmeninėje montažinėje – akių tinklainėje – kuriamą reginį. 

 

Unikali technologija

Inovatyviosios stadiono kėdžių sistemos The BOX Seat privalumai ima ryškėti gerokai prieš susirenkant žiūrovams. Efektyvus ir paprastas, taupantis žmogiškuosius išteklius bei finansus jau pats pirminis kėdžių instaliacijos procesas. Horizontalus bėgelis, prie kurio tvirtinamos kėdės, specialiai yra pozicionuojamas patogiame 400 mm aukštyje. Tai leidžia žiūrovams aiškiau matyti vietų žymėjimus, stadiono švara besirūpinančiam personalui po renginio patogiau surinkti šiukšles, o montuotojams išvengti nepatogios kūno pozicijos bei nugaros raumenų įtampos tvirtinant kėdes ar keičiant jų vietą. 

The BOX Seat kėdės prie bėgelio tvirtinamos inovatyvios Plug & Play sistemos būdu, leidžiančiu kėdes įstatyti į vietą vienu lengvu judesiu, o priveržiamos patentuotu Set & Forget dirželio mechanizmu. Įprastinės, varžtais tvirtinamos masinių renginių kėdės, reikalauja nuolatinės priežiūros bei periodinio sutvirtinimo, tačiau vieną kartą priveržę The BOX Seat galite būti garantuoti, jog žiūrovai visuomet jausis saugiai bei stabiliai savo vietoje.

 

Saugumas ir komfortas

Didieji sporto ir pramogų renginiai suburia minias žmonių, todėl jiems skirtos erdvės privalo atitikti aukščiausius kokybės, saugumo bei įrengimo standartus. Ne paslaptis, kad vietos patogumas bei komfortas gali iš esmės nulemti ir pačio renginio įvertinimą. Ergonomikos bei antropometrijos mokslais besiremiantis The BOX Seat dizainas garantuoja visokeriopą sėdėjimo komfortą, todėl žiūrovai tikrai neskubės palikti savo vietų dar nenuskambėjus finaliniam teisėjo švilpukui. 

Dauguma The BOX Seat modelių pasižymi arba gali būti papildomi anatomiškai išformuotais paminkštinimais, suteikiančiais stabilią atramą stuburui. Minkštoji dalis yra integruojama į sėdynės bei atlošo rėmelį ir taip apsaugoma nuo intensyvios trinties ar galimo greitesnio nusidėvėjimo. Aukštesnis nei įprasta The BOX Seat kėdės atlošas dažnu atveju atstoja turėklų įrengimo poreikį bei užtikrina stabilumą renginio žiūrovams judant tarp kėdžių eilių.

Atskiro paminėjimo vertas ir The BOX Seat kėdžių sulankstymo mechanizmas. Vadinamasis Soft Action Tip-Up pasirūpina, jog atsistojus sėdimoji dalis švelniai ir tyliai pakiltų aukštyn. Tai ne tik apsaugo nuo išgąsčio, kai kėdės nasruose staiga pradingsta asmeniniai daiktai, tačiau ir gerokai skaudesnių patirčių: įžnybtų mažųjų pirštukų ar pagauto suknelės krašto. Kokybiškas Soft Action Tip-Up krumpliaratis garantuoja ne mažiau kaip 400 000 veikimo ciklų – ir visuomet tyliai, švelniai, lėtai.

 

Daugiafunkcinis dizainas

Kokybiška renginių kėdė – tai gerokai daugiau nei tik fiksuotas sėdimasis paviršius. Priešingai, neretai renginių organizatoriai pageidauja ir tam tikrų, biudžeto nesprogdinančių erdvės korekcijų bei personalizavimo. 

Gerai apgalvotas The BOX Seat dizainas leidžia kiekvienos kėdės vietą koreguoti tiek vertikaliai tiek horizontaliai. Geras matymo laukas – vienas svarbiausiųjų terminų galvojant apie sėkmingą didžiųjų renginių erdvę, todėl galimybė reguliuoti kėdės aukštį pakopos atžvilgiu suteikia dar daugiau galimybių žiūrovams matyti tą reginį, už kurį jie ir sumokėjo. Horizontalusis kėdžių reguliavimas leidžia esamą komplektaciją patobulinti ir papildomais, gamintojo siūlomais  aksesuarais: gėrimo laikikliu, porankiais ar net kompiuterio staleliu.

Susirinkę palaikyti vietinės futbolo komandos sirgaliai gali būti maloniai nustebinti greita stadiono transformacija – kėdėmis, atitinkančiomis namų komandos spalvas ar simbolika. Tai padaryti leidžia lengvai keičiamos atraminės The BOX Seat kėdžių dalys. Vienu judesiu ištraukiamos sėdynės ir atlošo plokštumos gali būti keičiamos kitos spalvos ar net kito modelio The BOX Seat dalimis. 

Sandariai susilankstančios The BOX Seat žiūrovams atveria erdviausius galimus praėjimus tarp eilių. Tuo tarpu renginio organizatoriai gali maksimaliai užpildyti erdvę bei didinti renginio generuojamas pajamas. Svarbiausia, kad visa tai pavyksta pasiekti nekompromituojant žiūrovų saugumo bei komforto.

 

Draugiška ne tik žmogui, bet ir gamtai

Masiniams renginiams skirtos kėdės privalo būti gaminamos ypač atsakingai. Juk galų gale, net ir mažiausiame stadione jų telpa ne vienas tūkstantis. Gerai apgalvota The BOX Seat kėdės geometrija padeda maksimaliai sumažinti gamyboje naudojamas medžiagas bei energiją. Vien patentuotas sėdimosios dalies pakėlimo mechanizmas kompensuoja 2,5 kg bendro kėdės svorio. Lengvesnė kėdė – mažesni transportavimo, montavimo bei eksploatacijos kaštai. 

Visos The BOX Seat projektuojamos taip, kad kėdei susiskleidus jos sėdynė pilnai uždengtų atlošą. Tai sumažina UV spindulių bei kritulių poveikį sėdimąjam paviršiui, prailgina gaminio gyvavimo ciklą bei užtikrina nekintamą estetinį vaizdą. Visos The BOX Seat kėdės bei jos dalys gali būti perdirbamos, ar atitikti reikalingos klasės degumo standartus.

Patvarumas taip pat ne mažiau reikšminga tvarumo kriterijaus dedamoji. Štai kodėl The BOX Seat gaminamos tik iš aukščiausios kokybės polimerų bei plieno, susidėvėjusios dalys visuomet gali būti keičiamos naujomis. 

~

Inovatyvios The BOX Seat kėdės puikuojasi žymiausiose pasaulio arenose ir stadionuose. Jomis pasitiki Arsenalo futbolo klubas, Bordo miesto stadionas, jos puošė ir X Faktorius Australija renginį  bei Londono Olimpines žaidynes.

2022 m. pirmą kartą jos buvo sumontuotos ir Lietuvoje. Pasimėgauti The BOX Seat komfortu galite apsilankę ARCHAS architektų suprojektuotame Kauno Dariaus ir Girėno stadione. 
Dariaus ir Girėno stadiono foto: R. Čerbulėnas

Lietuvoje The BOX Seat kompaniją atstovauja LT.PROJECT.

---
Straipsnio autorė: Lina Paulauskaitė, informacijos šaltinis: theboxseat.co