Parama Ukrainai

2022 03 21

Šiuo sudėtingu laikotarpiu, kuomet griūva ne tik miestai, bet ir žmonių gyvenimai, itin stipria atrama tampa pamatinės žmogiškosios vertybės: atjauta, bendrystė ir noras padėti.  Pagalbos ranką Ukrainos žmonėms nedvejodami tiesiame ir mes.

#StandWithUkraine

Šioje žinutėje norime papasakoti, kuo mums iki šiol pavyko prisidėti. Manome, kad nėra mažų ar didelių paramos darbų - kiekvienas yra labai svarbus. Tad dalinamės savo patirtimi - galbūt ji bus padrąsinanti:   

  • Finansiškai remiame humanitarinę pagalbą teikiančias organizacijas:  aukok.lt 

Organizacijos Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ir „Gelbėkit vaikus“ renka lėšas nuo karo Ukrainoje bėgantiems ukrainiečiams. Surinktos lėšos skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti. Paremti labai paprasta, tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Nebuvome atkreipę dėmesio, kad aukok.lt yra ir "Dovanų čekis" ​

  • Savanoriaujame organizacijoje „Raudonasis kryžius“ redcross.lt   
  • Atsiliepdami į "Stiprūs kartu" iniciatyvas, savo asmeniniuose būstuose jau suteikėme galimybę nemokamai apsigyventi 10 asmenų iš Ukrainos.  stipruskartu.lt 
  • Skleidžiame informaciją apie galimybes padėti Ukrainai savo socialiniuose tinkluose. Į vieną iš iniciatyvų norime atkreipti dėmesį šios žinutės iliustracija: "Ką karo metu gali menas? Jis gali perduoti žinutę, sustiprinti dvasią ir netgi suteikti finansinę paramą." - taip žurnalas „Kaunas pilnas kultūros“ apibūdina iniciatyvą #SPALVINAMUKRAINAI, kurios metu skirtingų menininkų sukurti plakatai parduodami internetu, o pardavus plakatus gauti pinigai paaukojami menininko pasirinktai Ukrainą remiančiai organizacijai. Įsigyti galite čia: https://handsonpress.lt/shop 
  • Dalyvaujame Ukrainos palaikymui skirtuose renginiuose
  • Atsiliepiame į paramą daiktais renkančias iniciatyvas
  • Prisidėjome kompetencijomis ir parama baldais įrengiant ukrainiečių registracijos ir apgyvendinimo centrą Vilniuje Minties g.
  • Prisidėjome kompetencijomis ir parama baldais įrengiant visuomeninės organizacijos „Ukrainos namai" patalpas.
  • Prisidėjome kompetencijomis ir parama baldais įrengiant kokybiškas, saugias ir estetiškas erdves, skirtas priimti atvykstančius vaikus iš Ukrainos, Antakalnio vaikų globos namuose.

Tikime, jog dabar ne laikas nuleisti rankas, tikime jog dabar pats laikas suremti pečius ir kibti į darbus. Juk tik vienybėje bei susitelkime, mes dar efektyviau galėsime padėti tiems, kam pagalba reikalinga. 


riso print A3 (blue, yellow), Munken Pure Rough 150, edition of 10 

illustrated by Hermandrowning