Mokslo ir inovacijų populiarinimo centre „Mokslo sala“ - inovatyvūs interjero sprendimai

2025 02 05

LT.PROJECT patiekta Alusion™ aliuminio danga dengtos plokštumos ir bendrųjų erdvių baldiniai sprendiniai iš inovatyvių medžiagų traukia kiekvieno apsilankiusio "Mokslo saloje" dėmesį. Džiaugiamės prisidėję prie šio Lietuvai reikšmingo projekto įgyvendinimo ir kviečiame apie šį projektą sužinoti daugiau: 

Mokslo sala - tai pirmas mokslo ir inovacijų populiarinimo centras Lietuvoje. Čia lankytojų laukia net 140 objektų talpinanti ilgalaikė ekspozicija, modernus planetariumas, besikuriančios STEAM laboratorijos, įvairios kultūrinės ir edukacinės veiklos.

"Mokslo sala" oficiali svetainė internete >> 

 

Centro erdvėse harmoningai dera tiek standartiniai, tiek individualiai „Mokslo salai“ suprojektuoti baldai. Recepcijos zoną puošia masyvūs tūriai: stalai ir spintelės, o prekybos aikštėje išdėstyti įvairių dydžių stalai – visi jie pagaminti pagal specialų užsakymą iš aukštos kokybės baltos baldinės plokštės. Ši medžiaga išsiskiria ne tik ilgaamžiškumu, bet ir antistatinėmis savybėmis, kurios neleidžia kauptis dulkėms, todėl yra ypač tinkama intensyviai naudojamoms erdvėms.

 

Projektui buvo kruopščiai atrinkti patikimi, pasaulyje pripažintų baldų gamintojų produktai, kurie organiškai įsiliejo į centro erdves, užtikrindami estetikos, funkcionalumo ir ilgaamžiškumo dermę. Biuro patalpose įrengtos ergonomiškos Actiu „Stay“ kėdės, suteikiančios komfortą ilgalaikiam darbui, bei gamintojo Standard reguliuojamo aukščio stalai „Piano“, leidžiantys pritaikyti darbo vietą individualiems poreikiams. Lauko terasoje praleisti daugiau laiko kviečia minimalistinio dizaino HAY „Hee Lounge“ kėdės, o didžiojoje konferencijų salėje ir kavinėje funkcionalumą bei patogumą užtikrina Haworth „Very“ konferencinės kėdės.

 

„Šiame projekte dirbome su Alusion™ aliuminio plokštėmis – inovatyviu ir išskirtiniu sprendimu, kurį pirmą kartą šiam projektui pasiūlėme dar 2019 metais. Esame oficialūs šių plokščių, gaminamų Kanados įmonės „Cymat Technologies, distributoriai.“ – pasakojo įmonės vadovas Tovaldas Aleknavičius. „Mūsų indėlis į šį projektą neapsiribojo vien gaminio tiekimu. Aktyviai bendradarbiavome su architektais, teikėme išsamias konsultacijas bei techninę pagalbą, siekdami užtikrinti, kad Aliusion™ plokštės būtų pritaikytos kuo efektyviau ir atitiktų aukščiausius estetikos bei funkcionalumo standartus.“

 

Architektas Gintautas Natkevičius prisiminė: „australai architektai pasiūlė idėją visas lubas sukurti iš Alusion™ medžiagos. Vietoje derinome plokščių struktūrą bei porėtumą, siekdami išgauti tobulą rezultatą. Tačiau Lietuvoje teko įdėti nemažai pastangų įrodant, kad būtent Alusion™ yra tinkamiausias sprendimas. Tai tapo iššūkiu mums ir LT.Project komandai. Nepaisant visų iškilusių kliūčių, džiaugiamės, kad profesionalumo, atkaklumo ir komandinio darbo dėka mums pavyko šią idėją paversti realybe. Matydami galutinį rezultatą, jaučiame didžiulį pasididžiavimą atliktu darbu.“

 

Alusion™ – architektūrinė stabilizuota porėto aliuminio plokštė – yra išskirtinis ir inovatyvus produktas. Jos gamybos procesas unikalus: į išlydytą aliuminį įpurškiamas oras, tolygiai paskirstytas kartu su smulkiomis keramikos dalelėmis. Šios dalelės stabilizuoja oro burbuliukus, suformuodamos unikalią medžiagos struktūrą, kurios savybės ir išvaizda primena metalinę kempinę.

 

Ši medžiaga sudaryta iš 20–100 % perdirbtų komponentų ir yra visiškai perdirbama. Plokštės tinkamos tiek interjero, tiek eksterjero projektams. Alusion™ suteikia objektui unikalią, vizualiai įspūdingą paviršiaus medžiagą ir yra nuostabi estetikos ir funkcionalumo dermė.

 

Alusion™ plokštės plačiai naudojamos išskirtiniuose projektuose visame pasaulyje. Vienas ryškiausių pavyzdžių – „Prada Fondazione“ muziejus Milane, kuriame visas pastato korpusas buvo suprojektuotas būtent iš šios unikalios medžiagos. Įdomu, kad Alusion™ savybės leidžia pagaminti net itin didelio formato plokštes – Milane buvo panaudotos net 11 metrų ilgio panelės.

 

„Mokslo salos“ projektas įkūnijo reikšmingą miestui pačios teritorijos kitimo etapą-esminio atsinaujinimo virsmą, apie kurį mintimis pasidalino architektas Dominykas Kalmatavičius: „Esame įpratę Nemuno salą matyti kaip parką, tačiau tarpukariu tai buvo industrinė zona, o sovietmečiu ji virto savotišku sąvartynu. Pradėjus statyti mokslo ir inovacijų centrą, paaiškėjo, jog po žeme slypi didžiuliai šiukšlių kiekiai. Tad statybų procesas virto netikėta žaliosios konversijos istorija – ne tik kūrėme naują objektą, bet ir išvalėme salos dirvožemį.“

 

Šio sovietmečiu palikto sąvartyno išvalymas yra itin simbolinis – tai ne tik fizinis aplinkos atkūrimas, bet ir istorinio virsmo ženklas. Vietoje nykios praeities liekanų šiandien iškilęs modernus ir išskirtinis mokslo bei inovacijų centras tampa ryškiu nepriklausomos Lietuvos progreso simboliu.

Projekto foto galerija: