LT Project inspiracinė ekspozicija „Biuro formulė 7+n“

2022 06 03

Kas svarbu projektuojant šiuolaikinį biurą? Kokius elementus ir funkcijas privalome apsvarstyti tam, kad sukurtume žmogui palankią ir jį įgalinančią modernią darbo aplinką? Ką biuro erdvė komunikuoja apie pačią organizaciją bei jos puoselėjamas vertybes?

Šiandien darbo aplinkai keliamos užduotys skatina naujai pažvelgti į nusistovėjusius biuro erdvių įrengimo principus. Vadovaudamiesi ilgamete patirtimi ir naujausiomis žiniomis, pristatome esminių šiuolaikinio biuro elementų formulę, kurią įkūnija specialiai Open House Vilnius savaitgaliui paruošta inspiracinė ekspozicija „Biuro formulė 7+n".

 

1. Erdvės ergonomika
Oro temperatūra, vėdinimas ir šildymas, dienos šviesa, akustika ir k.t. – įvairiausi išoriniai veiksniai įtakoja ne tik fizinę, bet ir emocinę žmogaus savijautą bei darbingumą. Šiuolaikiniame biure svarbu, kad keičiantis poreikiams, erdvės ergonomika būtų lengvai adaptuojama bei pritaikoma naujai situacijai. Galbūt tai – reguliuojama šviesos temperatūra, stumdomos akustinės pertvaros ar oro drėkinimas šildymo sezono metu.  

 

2. Darbo vietos ergonomika
Sėdėjimas taip pat yra fizinė veikla, kurios metu kūnui tenkanti apkrova ženkliai įtakoja fizinę ir emocinę savijautą. Todėl norėdami sukurti sveikatai palankią darbo erdvę, didžiausią dėmesį privalome skirti sėdėjimo įtampų minimizavimui bei baldams, esantiems arčiausiai. Ergonomiški darbo baldai padeda išlaikyti sveikatą tausojančią laikyseną ir kartu darbingumą. Tad ergonomiška darbo kėdė – privalomas šiuolaikinio biuro elementas organizacijoje, kuri rūpinasi darbuotojų gerove. Ergonomiškos darbo kėdės atitikimą ergonomikos reikalavimams patvirtina kompetetingų institucijų išduodami sertifikatai. 
Dirbančiojo poreikius atitinkantis darbo stalas ne mažiau svarbus faktorius. Reguliuojamo aukščio stalas – antras svarbiausias darbo vietos ergonomiką užtikrinantis elementas. Teisingai sureguliuotas stalviršio aukštis papildo ergonomiškos darbo kėdės teikiamą naudą ir kartu užtikrina sveikatą tausojančią laikyseną, gerą savijautą ir darbingumą. Reguliuojamo aukščio stalas taip pat efektyviai skatina sveiką judėjimą darbo metu, suteikia galimybę dirbti tiek atsisėdus, tiek atsistojus.

 

3. Susikaupimo (angl. „Focus“) ir kaitomo (angl. „Activity-based“) darbo zonos
Susikaupimo reikalaujančios užduotys, geriausiai atliekamos žmogaus neblaškančioje aplinkoje. Tokios darbo vietos gali būti atskiriamos specialiomis akustinėmis pertvaromis, projektuojamos atokiau nuo pagrindinio biuro judėjimo srauto. Ypač naudingos ir specialios akustinės kabinos, net ir triukšmingoje aplinkoje suteikiančios galimybę bendrauti tête-à-tête arba, atvirkščiai – kalbėti garsiai tylos zonose. Kaitomo darbo erdvių projektavimas iš esmės skiriasi: šiose zonose nėra išskiriamos asmeninės darbo vietos, tačiau pasiūlomi įvairūs sėdimieji ir darbiniai paviršiai, leidžiantys žmogui pačiam išsirinkti tuo metu tinkamiausią, o panorėjus keisti, adaptuoti ir prisitaikyti vis naujiems poreikiams. Šiose zonose ypač svarbi kokybiškų darbo priemonių įvairovė ir pasiūla. Projektuojant biurą be priskirtų darbo vietų, būtina numatyti daiktų pasidėjimo spinteles.

  

 

4. Komandinio darbo erdvės
Tai organizacijos bendradarbystės, komandinio kūrybinio darbo, aptarimų, susirinkimų ir net renginių erdvės. Akcentuojamas kambario ar erdvės plotas, vienijantis darbinis paviršius ir komfortiško sėdėjimo galimybės. Apsvarstykite – gal šios erdvės galėtų būti pritaikomos ne vienai, o kelioms skirtingoms veikloms. Kuriant multifunkcines erdves praverčia lengvai transformuojami, lengvai patraukiami ar perkeliami į kitą vietą baldai bei sustumiamos pertvaros. 

 

5. Erdvės lankytojams
Dažna organizacija sulaukia lankytojų – klientai, partneriai, kolegos iš kitų šalių pasitinkami biure. Šiai paskirčiai nusprendžiame, ar biure įrengsime deryboms ar mokymams skirtas erdves, Business lounge erdves su specialiai įrengtomis vietomis lagaminams ir pan. Šios erdvės taip pat itin tinka organizacijos komunikacinių projektų ir idėjų įgyvendinimui, reprezentaciniams pasakojimams apie įmonės veiklą.

 

6. Poilsio erdvės
Efektyvus darbas neatsiejamas nuo kokybiško poilsio, todėl ne mažiau reikšmingos šio balanso išlaikymui skirtos zonos. Patogūs, lounge stiliaus baldai kuria malonią ir betarpišką atmosferą, padeda žmonėms užmegzti ir asmeninį ryšį. Jei biuras nėra susietas su lauku, poilsiui skirtos erdvės galėtų tapti žaliosiomis erdvėmis, atliepiančiomis norą pabūti arčiau gamtos. Šiuolaikinės technologijos siūlo itin efektyvaus poilsio būdus. Open House Vilnius metu įrengtoje ekspozicijoje pristatome apdovanojimą “Best of NeoCon 2021” pelniusią poilsio kapsulę SYNCTUITION MINDSPA.

     
 

7. Tvarumo principai
Sprendimai, kurių dėka organizacija gali puoselėti pasauliniu mastu aktualią tvarumo vertybę. Gerai apgalvoti ilgaamžių baldų, paviršių bei medžiagų sprendimai, mažinamas popieriaus vartojimas, atliekų rūšiavimo stotelės, įvairios edukacijos – konkretūs žingsniai, formuojantys sąmoningą, atsakingos ateities viziją. 

 

n. Organizacijos autentiką atspindintys sprendimai

Šis elementas – tai erdvė aviraiškai, atskleidžiančiai ir formuojančiai vidinę organizacijos kultūrą, išryškinančiai puoselėjamas vertybes bei identitetą. Autentiškumo projektuojant erdves išraiška gali būti jogos salė, darbuotojų vaikų priežiūros centras, biuro biblioteka, karaoke ar vieta biure apsilankančių augintinių priežiūrai – sprendimų begalės, tačiau svarbiausia, kad jie būtų aktualūs, atspindintys konkrečios organizacijos autentiką. 

 

Inspiracinėje ekspozicijoje pristatėme: 

AERON
Bill Stumpf & Don Chadwick,
HERMAN MILLER, 1994 

Ergonomiško dizaino simbolis ir ikona – AERON. 

Ergonomiška iki sielos gelmių AERON legenda gyva ir aktuali kaip niekada anksčiau. Sukurta 1994 m., remiantis išsamiais dizainerių Bill Stumpf ir Don Chadwick tyrinėjimais, AERON sukėlė tikrą revoliuciją kėdžių pasaulyje ir iš esmės transformavo visuomenės požiūrį  į darbui skirtus baldus. Prieš trisdešimt metų prasidėjęs judėjimas tęsiasi ir šiandien, nes besikeičiantys dizainui adresuojami iššūkiai verčia ieškoti vis naujų ir inovatyvesnių sprendimų. Štai kodėl šiuolaikinio darbo pasaulio ritmu žengianti AERON, išlaikydama dizaino esmę, nuolat tobulinama bei atnaujinama. Naujausia AERON versija yra gaminama iš perdirbto jūrinio plastiko bei siūloma trijų skirtingų dydžių: S, M ir L. Kruopščiai apgalvota, žemėje randamų elementų įkvėpta spalvinė paletė akcentuoja dizaino estetines savybes, išryškina esmių esmę: jei pasaulyje teliktų vienintelė kėdė, greičiausiai tai būtų AERON.

 

MIRRA 2
Studio 7.5
HERMAN MILLER, 2003

Vizualus lengvumas ir šešėliui būdingas reaktyvumas – MIRRA 2.

Gera ergonomiška kėdė – tai jau ne baldas, tai įrankis, leidžiantis sėdimojoje pozicijoje jaustis visiškai natūraliai ir nesuvaržytai. Būtent tokia ir yra patobulinta MIRRA kėdės versija – MIRRA 2. Lengva konstrukcija, sudaryta iš daugybės skirtingų elementų, atliekančių individualias funkcijas, pasiruošusių veikti tikslingai, efektyviai ir vieningai. Dinamiškos kėdės detalės akimirksniu reaguoja į pasikeitusią kūno poziciją, išlaiko reikalingą atramą bei dovanoja visiško atsipalaidavimo bei komforto pojūčius. Kruopščiai apgalvotas dizainas leidžia vartotojui visiškai intuityviai atrasti, reguliuoti ir prisitaikyti įvairias kėdės funkcijas, tad naudojimosi instrukcija tampa tarsi visiškai nebereikalinga. 
 
 

SAYL
Yves Béhar
HERMAN MILLER, 2010

Kai mažiau yra daugiau – SAYL.

Įkvėptas neįtikėtinai stiprios, tačiau minimalistinės pakabinamo Aukso vartų tilto (anglų kalba –  Golden Gate Bridge) konstrukcijos gimtajame San Franciske, dizaineris Yves Béhar sukūrė nuostabiąją SAYL. Norėdamas įgyvendinti jam patikėtą užduotį ir sukurti ergonomišką darbo kėdę iš mažiau medžiagų, Yves Béhar privalėjo ieškoti pačių efektyviausių, išgrynintų sprendimų: mažiau medžiagų, daugiau minties, inovacijų bei kūrybos. Trimatė kėdės nugarėlė formuojama iš skirtingo storio elastomero gijų, optimizuoja kiekvieną atlošo centimetrą, sėdinčiajam suteikia komfortišką atramą ne tik statinio, bet ir dinamiško sėdėjimo metu. Unikali, estetiškai patraukli ir nepriekaištingai atliekanti jai patikėtą funkciją – SAYL: dizaino bei mokslo vienybės pavyzdys.

 

EMBODY
Bill Stumpf & Jeff Weber
HERMAN MILLER, 2008 

Intelektualus dizainas, įkūnijantis judėjimą – EMBODY.
Sukurta žmonėms, kurie valandų valandas dirba prie kompiuterio. 

Stuburas – centrinė žmogaus kūno ašis, idealiai prisitaikanti ir koordinuojanti visas žmogaus judėjimo galimybes. Tuo pačiu tai ir sudėtingas mechanizmas, kompleksiškai veikiantis sulig kiekvienu žmogaus judesiu. Įkvėpti natūralių stuburo galimybių, dizaineriai Bill Stumpf ir Jeff Weber ėmėsi kurti kėdę, kuri ne tik apsaugotų nuo negatyvaus ilgalaikio sėdėjimo poveikio, bet ir gebėtų daryti teigiamą įtaką žmogaus sveikatai. Ypač adaptyvios bei dinamiškos konstrukcijos dėka, EMBODY suteikia galimybę atrasti stabiliausią ir mažiausiai kūno resursų eikvojančią laikyseną – kone neutralią kūno padėtį. Šioje padėtyje mūsų raumenys, sąnariai bei raiščiai gauna minimalias apkrovas, o didžiausias darbas tenka tvirčiausiai atraminių audinių ir organų sistemai – skeletui. Daugybės bandymų bei ilgalaikių tyrinėjimų dėka EMBODY vizija tapo realybe. 

 

COSM
Studio 7.5
HERMAN MILLER

Asmeninis komfortas kosminiu greičiu – COSM. 

Kaip automobiliui važiuojant dinamišku greičiu reikalinga pavarų dėžę, taip ir darbo kėdei reikalinga atsilošimo funkcija, leidžianti laisvai judėti sėdimojoje pozicijoje. Kaip žinia, pavarų dėžės gali būti mechaninės arba, kaip ir yra COSM atveju – automatinės, akimirksniu sukalibruojančios reikalingus parametrus ir leidžiančios harmoningai judėti savo ritmu.Tačiau sudėtingos technologijos nereiškia sudėtingo naudojimo, priešingai, COSM konstrukcija tobulai atlieka jai patikėtas užduotis, tačiau sėdinčiojo neapsunkina išskirtinių žinių reikalaujančiais sprendimais. Monochrominė spalvų paletė taip pat akcentuoja dizaino harmoniją, suteikia kėdės išvaizdai ypatingo lengvumo ir tūkstantis konstrukcinių elementų bei mechanizmų tampa viena darna – COSM.

 

FERN
ITO Design
HAWORTH

Nepriekaištingas dizainas ir tobula funkcija – beveik gyva darbo kėdė FERN.

Absoliutus HAWORTH bestseleris, darbo kėdė FERN, pasiūlo nežemišką sėdėjimo komfortą. Kėdės dizaino epicentre žmogaus gerovė bei sveikata, todėl kiekvienas FERN kampas bei milimetras yra pagrįsti mokslu bei preciziškais skaičiavimais. Idealiai žmogaus kūno linkius atkartojanti FERN nevaržo natūralaus poreikio judėti, keisti poziciją, pasitempti ar pasirąžyti. Priešingai, kėdė suteikia reikiamą atramą ir juda kartu su sėdinčiuoju, o inovatyvūs kėdės mechanizmai, organiškai adaptuojasi prie mažiausių kūno judesių ir garantuoja stabilumą. Nuolatos dirbdami FERN kėdėje, sėdime patogiau, dirbame efektyviau ir jaučiamės geriau. Subalansuoto dizaino FERN – idealus pasirinkimas tiek namų, tiek ir darbo aplinkoje.

 

ZODY
ITO Design
HAWORTH

Sveikata, komfortas, tvarumas bei dizainas – tai ZODY. 

Darbo kėdė ZODY – dviejų metų kruopščių tyrimų, bandymų ir planavimo rezultatas. Sukurta remiantis naujausiomis mokslininkų išvadomis bei inovacijomis, ZODY pasiūlo maksimalų komfortą, kokybę ir estetinę vertę. Ergonomikos principais pagrįstos funkcijos, sumažina ilgalaikio sėdėjimo keliamą įtampa, apsaugo nuo žalingo tokios veiklos poveikio ir leidžia ZODY vadintis  vienintele darbo kėde, remiama APTA (Amerikos fizioterapijos asociacija). ZODY darbo kėdės gamyboje naudojamos jau perdirbtos medžiagos, kurias ateityje galima perdirbti ir dar kartą. Sertifikuota GREENGUARD® GOLD sertifikatu.

 

LINEAR SYSTEM
Thomas Bentzen
MUUTO

Dizainas, kurio centre žmogus – LINEAR SYSTEM.

LINEAR SYSTEM pasiūlo naują perspektyvą plėtojant modernias darbo, mokslo įstaigų ar paslaugų sektoriaus erdves. Kolekciją sudaro įvairių dydžių darbiniai paviršiai, pertvaros, apšvietimo bei elektros instaliacijų sprendimai. Apgalvotas dizainas padeda neklystamai pasirinkti, užtikrina, kiekvieno elemento harmoningą integraciją kuriant aplinką, kurioje malonu ir dirbti, ir bendrauti. LINEAR SYSTEM – tai darbo stalų sistema, atliepianti įvairius našumo poreikius. Gamintojas siūlo kelias stalų konfigūracijas bei galimybę naudojant atskirus stalo segmentus (pabaigos, vidurio modulius bei papildomas atramines kojas) susikurti savąja.

 

TEMPTATION SPEED
Sedus Design Team
SEDUS

Greičiausias pasaulyje – TEMPTATION SPEED.

Sąstingis sėdint ilgas valandas stabdo kraujotaką, blogina kvėpavimą bei širdies veiklą. Kintamo aukščio stalai – nuostabi priemonė, skatinanti kūno pozicijos dinamiką ir padedanti išvengti sąstingio. Tačiau tiesa ta, kad kartais mes nesame linkę pasinaudoti siūlomomis galimybėmis, vien todėl, kad pakeisti poziciją užtrunka tiesiog per ilgai. Šis suvokimas ir paskatino SEDUS sukurti ypatingai greitai iš sėdimos į stovimą poziciją išauginamą darbo stalą – TEMPTATION SPEED. Šiame stale integruotas galingas variklis leidžia vos kiek daugiau nei per 4 sekundes pakelti stalviršį iš 650 į 1280 mm aukštį. Greitai ir tyliai veikianti sistema nesutrikdo darbo, neerzina bei neišblaško. Lakoniškas, bet elegantiškas dizainas dera įvairios stilistikos kontekstuose, demonstruoja itin profesionalų darbinį charakterį. TEMPTATION SPEED stalai siūlomi kelių skirtingų modelio variantų bei įvairių apdailų.

 

MASTERMIND FOLD
Sedus Design Team
SEDUS (Red dot)

Apgalvota multifunkcija – MASTERMIND FOLD.

Susibūrimams skirtose biuro erdvėse gali būti vykdoma įvairiausia veikla: vykti susirinkimai, bendras kūrybinis darbas, mokymai, prezentacijos ir net... jogos užsiėmimai! Štai kodėl šiose erdvėse ypač aktualūs mobilūs ir adaptyvūs multifunkciniai sprendimai. Vienas iš jų – nuostabusis MASTERMIND FOLD. Apgalvota konstrukcija leidžia vienu rankos mostu stalą perlenkti pusiau ir reikalui esant tiesiog patraukti į šoną. Unikalus SEDUS Securelock mechanizmas, efektyviai ir saugiai užfiksuoja suskleistą stalviršį net jo neužrakinus.

 

SE: CUBE
Sedus Design Team
SEDUS

Erdvė erdvėje – akustinė kabina SE: CUBE.

Erdvė – vertingas ir neretai ribotas resursas, todėl labai svarbu, jog būtų tinkamai suplanuotas ir efektyviai panaudotas. Judrioje ir neretai triukšmingoje biuro erdvėje ypač naudinga gali tapti akustinė kabina SE: CUBE, leidžianti sukurti tylos ir ramybės zoną pačiame biuro epicentre. Priklausomai nuo pasirinkto kabinos dydžio bei komplektacijos, SE: CUBE tinkama tiek darbui vienumoje, tiek ir komandinėms kolaboracijoms. Akustinės kabinos viduje įrengta ventiliacija bei apšvietimas užtikrina komfortišką savijautą, tačiau gamintojas taip pat siūlo ir papildomas SE: CUBE įrengimo galimybes: prie biuro interjero pritaikytą išorinių sienelių dizainą, įvairius elektros lizdų sprendimus, skirtingus apšvietimo variantus, užimtumo indikatorių bei akustine plėvele padengtas stiklines kabinos dalis. 

 

SYNCTUITION MINDSPA
SILEN

Ramybė ir itin efektyvus poilsis tada, kai jo prireikia – SYNCTUITION MINDSPA.

SYNCTUITION MINDSPA – tai unikalus ir inovatyvus produktas, leidžiantis atrasti ramybę ir emocinę pusiausvyrą kasdienėje skuboje. Sukurta meditacijos bei neurologijos ekspertų, kompanijos SYNCTUITION, ši akustinė erdvė pasiūlo mokslinėmis žiniomis pagrįstą atpalaiduojančią aplinką. Kelios minutės meditacinių garsų bei vaizdų apsuptyje padeda efektyviai pailsėti, o nuovargį ir įtampą pakeičia energijos pliūpsnis, bei produktyvumas. Tokį efektą lemia kabinoje skleidžiami binauraliniai ritmai, kuomet dešinė ir kairė ausys yra veikiamos skirtingų dažnių tonų, smegenims juos suvokiant kaip vieną toną. Vadinamoji binauralinė terapija itin veiksminga nerimo, streso ir kitų sutrikimų gydymui bei nervų ir psichikos sistemos gerinimui. 
Yra teigiama, kad binauralinių ritmų terapija sukelia tą pačią būseną, kuri pasiekiama meditacijos metu, tačiau daug greičiau ir efektyviau.

SYNCTUITION MINDSPA komplektacijoje:

•    žvaigždėtą dangų imituojantis apšvietimas,
•    atpalaiduojanti MINDSPA ZERO GRAVITY kėdė,
•    tamsinto stiklo sienelės, padedančios sukurti saugią ir asmeninę poilsio zoną,
•    aukščiausios kokybės ausines ir absoliuti išorinių garsų izoliacija,
•    planšetinis kompiuteris,
•    binauralinių ritmų įrašus siūlančios SYNCTUITION aplikacijos prenumerata.

SYNCTUITION MINDSPA  pelnė apdovanojimą “Best of NeoCon 2021”.       
 

OPENEST FEATHER
Patricia Urquiola
HAWORTH

Minkštųjų paviršių apsuptyje – biuro sofa OPENEST FEATHER.

Talentingosios Patricia Urquiola sukurta OPENEST FEATHER sofa žavi vizualiai lengva forma, elegantišku siluetu bei išskirtiniu sėdėjimo komfortu. Subtilios dizaino detalės primena namų erdvėms skirtus baldus, padeda kurti jaukias ir svetingas atokvėpio oazes net ir pačiame judriausiame biure. Pasirinktinai komplektuojamas šoninis stalelis – funkcionalus ir praktiškas elementas. 

 

OPENEST CHICK
Patricia Urquiola
HAWORTH

Žaismingą atmosferą kuriantis rimtas dizainas – OPENEST CHICK.

Minkštasis OPENEST CHICK – žaismingas ir funkcionalus pufo ir krėsliuko derinys. Svetingai apvalus minkštasis paviršius puikiai tinka įvairiausiose erdvėse, garantuoja sėdėjimo komfortą tiek ilsintis, tiek ir darbe. Ergonomiškai išformuota nugaros atrama vienu lengvu mostu gali būti nukreipiama žemyn, tokiu būdu suformuojamas lygus paviršius, tinkamas patogiai prisėsti ar pasidėti daiktus. 

 

PALISSADE
Ronan & Erwan Bouroullec
HAY

Formos su jausmais – lauko baldų kolekcija PALISSADE.

Sukurta dizaino meistrų, brolių Ronan & Erwan Bouroullec, PALISSADE puikiai prisitaiko prie  žmogaus kūno. Kiekvienas kolekcijos baldas projektuojamas taip, kad sėdintysis natūraliai atrastų pusiausvyros būseną, galėtų maksimaliai atsipalaiduoti ir mėgautis akimirkomis gamtos apsuptyje. Pagaminta iš patvaraus ir tvaraus plieno, todėl pasiruošusi tarnauti ilgus metus sodų, terasų, balkonų ar kavinių lauko erdvėse. Nors PALISSADE kolekcijos pradžia buvo neplanuota ir evoliucionavo iš bandomųjų brolių studijoje sukurtų prototipų, ji netruko tapti viena mylimiausių, o šiandien jau priskiriama šiuolaikinio dizaino klasikai. Grakštūs, patvarūs, klasikinių formų, paprastos, tačiau preciziškos konstrukcijos baldai stebina kiekvienam variantui būdingais subtiliais kampų nuokrypiais, dovanojančiais visavertį komfortą.

 

PALISSADE PARK
Ronan & Erwan Bouroullec
HAY

Skambios estetinės kompozicijos – PALISSADE PARK BENCH.

Evoliucionavęs iš eksperimentinių Ronan & Erwan Bouroullec studijoje gimusių prototipų, gaivios estetikos gūsis, vardu PALISSADE, pažadino apsnūdusias lauko erdves ir pakvietė visus atrasti jose iki tol nepatirtą eleganciją. Neįtikėtina serijos sėkmė paskatino kūrėjus ir toliau plėsti PALISSADE galimybių ribas ir dar atidžiau pažvelgti į žmogaus ir artimų lauko erdvių santykį. Naujausias kolekcijos serija – PALISSADE PARK BENCH. Atkartojantys PALISSADE būdingą stilistiką, PALISSADE PARK BENCH suoleliai išsiskiria jiems patikėta pirmapradžio elemento misija: lyg muzikiniai garsai – nuostabūs solo, tačiau gebantys jungtis į įspūdingas kompozicijas bei formas. PALISSADE PARK BENCH skirti papildyti tiek viešas, tiek ir privačias lauko ar terasos erdves.

 

BALCONY
Ronan & Erwan Bouroullec
HAY

Forma transformuojanti materiją – THE BALCONY COLLECTION.

Charakteringo, tačiau universalaus dizaino paieškos brolių Bouroullec kūrybinį akiratį dar kartą nukreipė į lauką. Naujausia, specialiai HAY sukurta THE BALCONY COLLECTION pasiūlo itin praktiškus lauko erdvių įrengimo baldais sprendimus. Išskirtinį charakterį šiai kolekcijai dovanoja speciali metalo perforavimo technika, leidžianti ne tik efektyviai išskirstyti baldams tenkančią apkrovą bei baldų paviršiuje besikaupiančią drėgmę, tačiau ir suteikianti ypatingo estetinio žavesio. Nors pavadinimas kolekcijos funkcinį vektorių brėžia balkono erdvės link, ši serija atliepia gerokai platesnio spektro poreikius, todėl neabejotina, kad THE BALCONY šią vasarą bus sutinkami visur: terasose, lauko kavinėse, soduose ar parkuose. 

 

COLOUR CRATE
Hay Design Team
HAY

Džiaugsmingas būdas susitvarkyti – COLOUR CRATE.

COLOUR CRATE – tai funkcionalus, estetiškas ir žaismingas daiktų laikymo sprendimas. Orui pralaidžios, sulankstomos dėžės konstruktoriaus principu gali būti sukraunamos viena ant kitos. Pagaminta iš 100% perdirbto plastiko, todėl yra ne tik vizualiai patrauklus, bet ir tvarus pasirinkimas. 

 

TOOLBOX
Thomas Bentzen
MUUTO

Mažoji stalo architektūra – tvarumo dvasia alsuojanti TOOLBOX.

Ne paslaptis, kad net ir technologijų amžiuje ant mūsų darbo stalo gyvena įvairūs daiktai: trintukai, pieštukai, žymekliai ir kiti. Dizainerio Thomas Bentzen specialiai gamintojui MUUTO sukurta SKETCH TOOLBOX – funkcionaliai ir stilingai padeda suvaldyti kasdienėms žmogaus veikloms reikalingas smulkmenas. „Nedidelė, draugiška ir architektūriška", – taikliais epitetais daiktadėžę apibūdina pats dizaineris, tačiau ne mažiau nei originali forma verta dėmesio ir SKETCH TOOLBOX įgyvendinimui pasirinkta materija: pagaminta iš net 91% perdirbto plastiko atliekų, ši daiktadėžė ne tik vizualiai patraukli, bet ir tvari interjero detalė.

 

VERY SIMPLE KITCHEN

Tvarus ir estetiškas pasirinkimas – VERY SIMPLE KITCHEN.

VERY SIMPLE KITCHEN – virtuvės baldų gamintojas, akcentuojantis tvarias virtuvės gyvavimo perspektyvas. Remdamiesi italų pramoninio dizaino tradicijomis, VERY SIMPLE KITCHEN gamina virtuvinius baldus iš aukštos kokybės plieno. Itin patvari medžiaga bei konstrukcija užtikrina baldų ilgaamžiškumą, esant poreikiui suteikia galimybę virtuvę perkelti ir į naujas erdves. Minimalistinis, laiko neskaičiuojantis dizainas ir ilgaamžiškumas įkūnija atsakingo vartojimo filosofiją, suteikia galimybę šiems baldams prisitaikyti prie bet kurio konteksto: laike, kultūroje ir erdvėje.