Kaip išsirinkti biuro kėdę

2019 07 22

Biuro kėdė - tai darbo įrankis, nuo kurio priklauso mūsų veiklos efektyvumas, kūrybiškumas, savijauta bei sveikata.

Daugybė žmonių didelę darbo dienos dalį arba net visą darbo dieną praleidžia biure sėdėdami savo kėdėse. Tad suprantama, kad biuro kėdė – tai kur kas daugiau nei tiesiog baldas. 

Valensijos biomechanikos instituto (IBV) inovacijų direktorė Rosa Porcar ir dizaineris Marcelo Alegre iš Alegre Design studijos dalinasi žiniomis ir patarimais, kaip teisingai pasirinkti darbo kėdę.

 

Svarbu - kaip dažnai naudosite kėdę

 

Kėdė – mūsų darbo įrankis, todėl pirmas dalykas, kurį turime apsibrėžti renkantis, yra - kaip ją naudosime: retai ar nuolat. Kėdės, kurias naudosime nuolat, privalo turėti reguliuojamus sėdimą dalį, atlošą ir porankius, kad užtikrintų palankią sveikatai ir savijautai sėdimą padėtį pagal kiekvieno individualius poreikius.

 

 

 

“Kuo dažniau naudosime kėdę, tuo tvirtesnis turi būti jos mechanizmas, tvirtinimo sistemos, medžiagos, bei - svarbiausia - jos suteikiama atrama kūnui.”, paaiškina Marcelo Alegre. 

 

Prasta kėdė gali būti kenksminga

Nusiskundimai nugaros skausmais, įtampa kaklo ir juosmens srityse yra glaudžiai susiję su laikysena dirbant.

“Prasta biuro kėdė sukelia raumenų sistemos ir skeleto problemas, kadangi kūnas yra priverstas nuolat kompensuoti jam reikalingą atramą, kurios kėdė nesuteikia. Kokybiška biuro kėdė turi nuolat suteikti reikalingą atramą ir būti tarsi jūsų kūno dalis, veikianti kartu be papildomų pastangų.”, komentuoja Rosa Porcar.

 

 

 

 

Kokios yra geros biuro kėdės savybės

Biuro kėdė turi atitikti naudotojo poreikius: būti patogi ir užtikrinti sveikatai palankią sėdėjimo padėtį. 

"Kėdė turi teikti kūnui atramą, t.y. sumažinti raumenų darbą, kurio reikalauja valandų valandas užimama padėtis. Kėdė turi nevaržyti judesių bei leisti pakeisti poziciją saugiai ir stabiliai.", atkreipia dėmesį Rosa Porcar. 

 

 

 

 

Svarbūs darbo kėdės nustatymai, kurių dėka galėsite sureguliuoti kėdę jūsų sveikatai palankioje padėtyje:

  • sėdimos dalies aukštis ir gylis
  • reguliuojama juosmens atrama
  • porankių aukštis ir plotis 
  • reguliuojama galvos atrama
  • svyravimo pasipriešinimo intensyvumas.

Pažangių darbo kėdžių savybės - tokios kaip 4D reguliuojami porankiai, "sinchro" svyravimo mechanizmai ir "forward tilt" mechanizmai daro reikšmingą palankią įtaką mūsų sveikatai sėdint kėdėje. Galima sakyti - šiuolaikinės pažangios kėdės dirba kiekvieną minutę kol mes jose sėdime, kad suteiktų kuo palankesnę sveikatai padėtį kiekvieną akimirką. Tad renkantis darbo kėdę rekomenduojame išbandyti ir įvertinti tai, kokį sėdėjimo patogumą užtikrina aukščiausius ergonomikos standartus atitinkančios ir naujausias mokslo žinias bei technologijų pažangą demonstruojančios kėdės.

 

 

Darbo kėdei keliamus patikimumo ir stabilumo reikalavimus reglamentuoja Europos standartas EN 1335. Kai kurie gamintojai savo gaminamoms kėdėms kelia dar aukštesnius reikalavimus, kurių atitikimą patvirtina papildomi dokumentai. Palankią sveikatai padėtį užtikrinančios kėdės turi ergonomikos sertifikatus. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patikrinkite, ar kėdė patogi

Atsisėskite į kėdę per kelius 90 laipsnių sulenktomis kojomis ir tiesia nugara, pajudėkite į šalis: pirmyn-atgal, kairėn-dešinėn. Sėdėdami turite gebėti judėti natūraliai.

“Jeigu mes nejudame, stabdome sąnarių ir kraujotakos sistemos aktyvumą. Mobilumas sėdint yra vienas iš veiksnių, leidžiančių mums dirbti ilgai, nepaveikiant sveikatos.”, komentuoja Rosa Porcar.

Kai sėdite kėdėje, per kelius 90 laipsnių sulenktomis kojomis ir tiesia nugara, jūsų pėdos privalo liesti žemę. Jeigu nustatėte per aukštą kėdės poziciją, gali atsirasti kraujo apytakos problemų. Jeigu kėdę nustatėte pernelyg žemai, per didelė apkrova tenka sėdmenims. Tinkamai nustatydami kėdės aukštį ir tuo būdu teisingai paskirstydami kūno svorį, mes galėsime sėdėti ilgiau ir patogiau. Labai svarbu tinkamai susireguliuoti ir kitus kėdės nustatymus - sėdynės gylį, porankių aukštį ir plotį, juosmens atramos aukštį bei svyravimo pasipriešinimo intensyvumą. Darydami tai pirmą kartą pasikonsultuokite su patyrusiu darbo kėdžių specialistu. 


Pasidomėkite, iš kokių medžiagų kėdė yra pagaminta

Labai svarbu, kad nuolat naudojamos kėdės būtų pagamintos iš kokybiškų ir patvarių medžiagų. Tik tokia biuro kėdė suteiks reikalingą komfortą ir garantiją, kad jos charakteristikos laikui bėgant nesikeis.

“Tai medžiagos, atitinkančios aukštas mechanines charakteristikas, pavyzdžiui –  techniniai plastikai ir aliuminis, užtikrinantys patvarumą bei tinkami perdirbti kaip įmanoma palankesniu aplinkai būdu.”, komentuoja Marcelo Alegre.

“Ypatingai svarbu, kad apmušalų audinys būtų pralaidus orui - tuomet jis nesugers prakaito ir užtikrins klimato komfortą. Apmušalų audinys taip pat turi būti lengvai valomas. Žinant, kad gera biuro kėdė gali būti naudojama daugiau nei dešimtmetį, turi būti numatytos galimybės palaikyti higieną.”, nurodo Rosa Porcar.

 

 


Darbo kėdės dalinimosi erdvėse

Lengvas ir greitas kėdės reguliavimas bei higienos palaikymo galimybės – itin svarbūs kėdžių pasirinkimo veiksniai dalinimosi erdvių biuruose. Ir nors šiuolaikinės kėdės, dėka inovatyvių mechanizmų, didelę dalį reguliavimo darbo jau gali atlikti už mus, visgi, svarbu kaskart atsisėdus individualiai susireguliuoti darbo kėdę.


 

Darbo kėdė - tai darbo įrankis. Įrengiant naujas ar atnaujinant esamas darbo vietas, privalome paskirti laiko tinkamos darbo priemonės pasirinkimui, nes, mūsų nuomone, šis pasirinkimas gali būti jūsų sėkmingos darbo dienos sąlyga.   

 

Šaltiniai: www.actiu.com
Lt Project